Przejdź do treści

YUPANA

Gry liczbowe

INKÓW

Gra 1

Oczyść pastwisko

W Machu Picchu, mieście Inków, mieszka Abel. Abel jest budowniczym. To on wznosił wiele budynków w tym mieście. Oprócz tego zajmuje się hodowlą zajęcy. Każdego dnia rankiem, wypędza je na pastwisko, gdzie jedzą smaczną zieleninę. Zaś wieczorem zagania zające do zagrody. Któregoś dnia, podczas wieczornego obchodu Abel zauważył, że ….
Co zauważył Abel? Jakie zadanie musi wykonać? Czy da radę?

W grze wcielasz się w rolę Abla i robisz porządek na pastwisku.

Cel matematyczny: gra uczy dodawania.
Karty wyzwania: talia A.

Yupana gra 1
Yupana gra 2

Gra 3

Buduj miasto

Akcja tej gry przenosi się z łąkl do miasta Machu Picchu. Abel buduje domy i wieżowce. Musi to robić zgodnie z planem, w wyznaczonych miejscach miasta. Pansza Yupana pełni rolę placu budowy. Podczas prac budowlanych Abel użwa wielu kamieni. Miasto musi być potężne i niezniszczalne. Taki rozmach nie podoba się władcy Imperium Inków. Wydał on polecenie Ablowi, aby…. . Czy w tej grze Abel też może liczyć na twoje wsparcie?

Cel matematyczny: gra uczy mnożenia.
Karty wyzwania: talia C

Yupana gra 3
Yupana gra 4

Zacznij przygodę z liczydłem Inków

Kup ZESTAW EDUKACYJNY
YUPANA. Gry liczbowe Inków

Zestaw umożliwia naukę dodawania i odejmowania według metodologii Tawa Pukllay®. Zestaw zawiera książkę, a w niej instruktaż do dwóch gier:

  • Gra 1. Oczyść pastwisko,
  • Gra 2. Przegoń lisy.

UWAGA! Zestaw edukacyjny YUPANA GRY LICZBOWE INKÓW zawiera tylko jedną Yupanę. Jeśli planujesz bawić się grupowo, dokup yupanę i żetony dla każdej osoby.

Yupana. Gry liczbowe Inków produkt